Jeżeli posiadasz wspaniałą żonę, realizujesz się w pracy, a jedynym twoim zmartwieniem jest twoja pociecha, która swoim codziennym zachowaniem odbiega od normy reprezentowanej przez swoich rówieśników, to najwyższy czas udać się do psychologa dziecięcego.

Psycholog dziecięcy to profesja, którą trudno jednoznacznie ocenić, a znalezienie odpowiedniego, dobrego specjalisty jest jak znalezienie dobrego lekarza rodzinnego bądź dentysty spośród wielu dostępnych. W odróżnieniu od lekarza, psycholog dziecięcy, to nie tylko nabyta wiedza reprezentowana przez bogato zdobione dyplomy, ale, co najważniejsze, doświadczenie życiowe, jego charakter i podejście do dzieci.

Dobranie odpowiedniego psychologa do naszych potrzeb jest więc zadaniem bardzo trudnym, tym bardziej, iż osoba ta musi uzyskać zaufanie zarówno nasze, jak i naszego dziecka. Często bywa tak, że psycholog, który podejmuje się terapii i w naszych oczach jest wyspecjalizowanym ekspertem, w rzeczywistości nie potrafi nawiązać kontaktu z dzieckiem.

Wybierając psychologa dziecięcego, w pierwszej kolejności należy sugerować się opiniami na temat danego psychologa, jak i „kolejką” do uzyskania terminu wizyty.

Warto w trakcie zapoznawania się z danym psychologiem dziecięcym wypytać specjalistę o ogólny zarys jego doświadczenia zawodowego. Podczas pierwszego spotkania naszego dziecka z danym specjalistą, należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie naszej pociechy i ocenić pierwsze wrażenie, jakie dany psycholog dziecięcy uzyskał w oczach naszego dziecka. Złą praktyką jest zostawianie naszego dziecka w rękach danego specjalisty, jeśli widzimy, iż dziecko podczas wizyty zachowuje się nagannie, bądź, co gorsza, nudzi się.

Psycholog dziecięcy podczas spotkania z dzieckiem powinien wręcz w magiczny sposób oczarować dziecko, zaciekawić je i uzyskać jego zaufanie. Jeśli mamy taką możliwość, psychologa dziecięcego powinniśmy wybrać z polecenia.

Do psychologa dziecięcego powinniśmy się zgłosić, jeśli czujemy, iż zachowanie dziecka odbiega od normy rozwojowej jego rówieśników.

Terapia u psychologa dziecięcego jest wskazana dla dzieci cierpiących na zaburzenia lękowe, tiki nerwowe, kłopoty ze snem bądź zaburzenia zachowania. Jeśli nasze dziecko podejmuje działania destrukcyjne i zagraża tym samym zarówno sobie, jak i osobom je otaczającym, ratunkiem okazać może się doświadczony psycholog dziecięcy.

maat.pl

Do psychologa dziecięcego możemy się zgłosić nie tylko w przypadkach, w których próbujemy zwalczyć problem, który zaobserwowaliśmy u naszej pociechy, ale także w przypadkach, jeśli pragniemy polepszyć więź między nami a naszym dzieckiem.

Psycholog dziecięcy jest idealnym rozwiązaniem, jeśli pragniemy wspomóc rozwój naszego dziecka i oszacować zarówno jego możliwości, zainteresowania, jak i talent, tym samym wskazując kierunek ku jego lepszej przyszłości. Idealnym pomysłem jest nawiązanie kontaktu między dzieckiem a zaufanym psychologiem dziecięcym na wypadek problemów, którymi nasze dziecko nie będzie chciało się z nami podzielić, a którymi podzieli się z psychologiem.

Mając na uwadze dobro naszego dziecka, już teraz należy postarać się wybrać dobrego psychologa dziecięcego, na wypadek wystąpienia zdarzeń losowych. Psycholog dziecięcy stanowi bezpieczny, zaufany pomost pomiędzy nami a naszymi dziećmi.

https://xn--wiadomoci-11b.info.pl/wp-content/uploads/2016/09/psycholog-dzieciecy.jpghttps://xn--wiadomoci-11b.info.pl/wp-content/uploads/2016/09/psycholog-dzieciecy-150x150.jpgadminzdrowie i urodadziecko,psychologJeżeli posiadasz wspaniałą żonę, realizujesz się w pracy, a jedynym twoim zmartwieniem jest twoja pociecha, która swoim codziennym zachowaniem odbiega od normy reprezentowanej przez swoich rówieśników, to najwyższy czas udać się do psychologa dziecięcego. Psycholog dziecięcy to profesja, którą trudno jednoznacznie ocenić, a znalezienie odpowiedniego, dobrego specjalisty jest jak znalezienie...magazyn informacyjny