W zależności od rodzaju podłogi jaki posiadamy trzeba będzie określić sposób konserwacji, który trzeba zastosować. To bardzo ważne, aby wybrać odpowiedni środek czyszczący, ponieważ niewłaściwy może spowodować trwałe uszkodzenie podłogi z drewna lub laminatu. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj podłogi masz, istnieje kilka prostych sposobów, by to przetestować. Najprawdopodobniej podłoga ma albo wosk lub wykończenie powierzchni z laminatu.

Aby przetestować rodzaj podłogi znajdź niepozorny kawałek podłogi do testowania, najlepiej w rogu pokoju. zastosuj dwie krople wody bezpośrednio na podłodze. Jeżeli białe plamy pojawiają się w ciągu dziesięciu minut podłoga jest woskowana. Jeżeli białe plamy nie pojawiają prawdopodobnie masz podłogę wykończoną laminatem. Aby upewnić się spróbuj monetą zarysować powierzchnię podłogi. Jeśli nie da się zarysować, to możesz mieć pewność, że posiadasz podłogę laminowaną.

Konserwacja podłóg drewnianych z wosku

Musisz wycierać kurz i odkurzać regularnie, zwykle raz w tygodniu. Możesz również polerować podłogę co jakiś czas, aby była błyszcząca. Jeśli polerowanie nie wystarcza, to jest to sygnał, że czas na woskowanie. Przed woskowaniem oczyść całą podłogę odkurzaczem. Nałóż wosk równomiernie na całej powierzchni, a gdy wyschnie wypoleruj go.

Konserwacja podłóg laminowanych

Zamiatać i odkurzać podłogi regularnie. Nie wolno używać wosku na podłodze laminowanej. Zamiast tego należy użyćspecjalne środki do paneli laminowanych.

https://xn--wiadomoci-11b.info.pl/wp-content/uploads/2021/11/podloga_laminowana.jpghttps://xn--wiadomoci-11b.info.pl/wp-content/uploads/2021/11/podloga_laminowana-150x150.jpgadmindom i wnętrzedom,remontW zależności od rodzaju podłogi jaki posiadamy trzeba będzie określić sposób konserwacji, który trzeba zastosować. To bardzo ważne, aby wybrać odpowiedni środek czyszczący, ponieważ niewłaściwy może spowodować trwałe uszkodzenie podłogi z drewna lub laminatu. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj podłogi masz, istnieje kilka prostych sposobów, by to przetestować....magazyn informacyjny