Produkcja opakowań tekturowych to proces technologiczny, który zapoczątkował amerykański producent opakowań Albert Jones. W 1871 roku opatentował metodę polegającą na pofalowaniu wstęgi papieru, która miała ulepszyć materiał papierniczy do celów opakowaniowych.

Jak widac, produkcja tektury falistej cieszy się długą tradycją. Kolejnym ważnym krokiem w tej dziedzinie było stworzenie metody sklejania warstwy tektury płaskiej z warstwą pofalowaną. W ten sposób w 1874 roku Oliver Long opracował metodę produkcji tektury dwuwarstwowej. Za kolejne siedem lat powstala metoda sklejania tektury trójwarstwowej. Masowa produkcja miała jednak początek we Francji w XX wieku.

W 1952 roku we Włoszech powołano związek europejskich producentów tektury falistej FEFCO – Federation Eurpeennee des Fabricants de Carton Ondule. Siedzibą związku został Paryż. Wtedy też powstał miedzynarodowy katalog oznaczeń opakowań tekturowych FEFCO.

Produkcja tektury falistej miała piękny początek. W czasach obecnych jest jeszcze prościej i łatwiej wyprodukować tony tektury falistej. Producent opakowań tekturowych ma do swojej dyspozycji najnowsze zaawansowane maszyny, które w szybki i prosty sposób produkują opakowania tekturowe. Producent opakowań kartonowych ma wiele możliwości stworzenia najlepszych kartonów na rynku krajowym i światowym.

Oferta producenta opakowań to przede wszystkim:

  • pudła klapowe,
  • pudła teleskopowe,
  • pudła wsuwane,
  • pudła klejone jednoczęściowe,
  • rolki i arkusze,
  • wyposażenie wewnętrzne.

www.eko-pak.net

Niektóre fabryki opakowań tekturowych nie wymagają pracy ludzkich rąk. Maszyny do produkcji opakowań tekturowych to innowacyjne technologie pracujące przez całą dobę. Produkcja takich kartonów dzięki maszynom jest ekonomiczna i jak najbardziej przyjazna dla środowiska. Produkcja, pakowanie i transport to części składowe całego procesu jakim zajmuje się producent opakowań tekturowych.

https://xn--wiadomoci-11b.info.pl/wp-content/uploads/2017/01/producent-opakowan.jpghttps://xn--wiadomoci-11b.info.pl/wp-content/uploads/2017/01/producent-opakowan-150x150.jpgadminnauka i technikaopakowaniaProdukcja opakowań tekturowych to proces technologiczny, który zapoczątkował amerykański producent opakowań Albert Jones. W 1871 roku opatentował metodę polegającą na pofalowaniu wstęgi papieru, która miała ulepszyć materiał papierniczy do celów opakowaniowych. Jak widac, produkcja tektury falistej cieszy się długą tradycją. Kolejnym ważnym krokiem w tej dziedzinie było stworzenie metody sklejania...magazyn informacyjny