Czy to w czasie projektowania domu z garażem, garażu wolnostojącego, czy też planowanego usprawnienia istniejącego garażu, z pewnością zastanawiałeś się jaką bramę garażową wybrać, tak aby idealnie komponowała się z twoim domem, poprawiając przy tym komfort twojego codziennego życia.

Jeśli jest to twoja pierwsza styczność z projektowaniem garażu lub po raz pierwszy masz zamiar zakupić bramę garażową do swojego garażu, z pewnością zainteresuje cię fakt, iż dany garaż należy dostosować do bramy, a nie jak najczęściej okazuje się już przy samym zakupie bramy garażowej, bramę do garażu. Choć dostosowanie bramy do garażu nie jest niemożliwe, to należy pamiętać, iż rozwiązanie to wymagać od nas będzie bezpośredniego kontaktu z producentem (poprzez sklep) i zamówienia danego produktu o określonych przez nas nietypowych parametrach, co w porównaniu ze standardowymi bramami, nie jest tanim rozwiązaniem.

Wybierając bramę garażową, należy pamiętać, że brama to nie tylko sposób na zabezpieczenie naszego majątku (samochodu), ale także właściwości termoizolacyjne i dźwiękoizolacyjne. W czasie zakupu bramy garażowej należy zapoznać się z dokumentacją techniczną danego produktu i wybrać tę opcję, która najbardziej będzie nam odpowiadać.

bramy garażowe Szczecin

Osoby ceniące sobie estetykę i oryginalny wygląd, z pewnością ucieszy fakt, że dostępne na rynku bramy garażowe występują w pełnej palecie kolorów, kształtów i wzorów pozwalając kupującemu na dopasowanie bramy garażowej do własnej idealnej wizji posiadłości.

Bramy garażowe to nie tylko wygląd, ale co najważniejsze ich rodzaj, czyli sposób ich funkcjonowania. Przy zakupie bramy należy brać pod uwagę wiele czynników, które będą miały bezpośredni wpływ na wybór konkretnej bramy. Na rynku istnieją cztery główne rodzaje bram garażowych, różniące się od siebie sposobem zamknięcia-otwarcia.

Bramy segmentowe to najbardziej popularny rodzaj bram garażowych. Zapewnia on zarówno dobre właściwości izolacyjne, jak i atrakcyjną cenę. Bramy segmentowe wymagają jednak znacznej przestrzeni garażowej na instalację specjalistycznych szyn, po których dane segmenty bramy będą zwijane. Idealnym zastosowaniem bramy segmentowej są garaże niskie przeznaczone do przechowywania małych gabarytowo pojazdów.

W odróżnieniu od bram segmentowych, jeżeli garaż przeznaczony jest do przechowywania dużych gabarytowo pojazdów, idealnym rozwiązaniem będzie brama uchylna, która, mimo iż wymaga przestrzeni w fazie otwarcia, to jest to głównie przestrzeń przed garażem. Należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego odstępu od garażu.

Jeżeli w naszym garażu cenimy sobie przestrzeń lub danego miejsca mamy za mało do montażu innych bram, bramy rolowane, choć drogie są najlepszym dostępnym rozwiązaniem.

Ostatnim rodzajem bramy garażowej są bramy dwudrzwiowe, które są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie prostotę i tradycyjny wygląd.

Kolejnym kryterium, które musimy wziąć pod uwagę przy wyborze bramy garażowej jest napęd bramy garażowej. Obecnie możemy zakupić bramy o tradycyjnym ręcznym — korbowym mechanizmem otwierającym lub dla ceniących sobie wygodę bramę z elektrycznym silniczkiem realizującym automatyczne otwieranie i zamykanie bramy.
Na wspomnienie zasługuje fakt, iż możliwa jest realizacja otwarcia i zamknięcia bramy o napędzie elektrycznym przy wykorzystaniu znajdującego się np. w samochodzie radiotransmitera, który bez ingerencji użytkownika umożliwi otwarcie bramy, bądź jej zamknięcie, ilekroć samochód z radio transmiterem wejdzie w zasięg mechanizmu otwierającego, lub z niego wyjedzie.

Montując nowo kupioną bramę garażową do garażu, nie tylko dbamy o bezpieczeństwo przedmiotów wewnątrz pomieszczenia, ale także zyskujemy nowy, piękniejszy wymiar piękna i estetyki, zarówno naszego garażu, jak i całej posiadłości.

https://xn--wiadomoci-11b.info.pl/wp-content/uploads/2016/04/brama-garazowa-1024x734.jpghttps://xn--wiadomoci-11b.info.pl/wp-content/uploads/2016/04/brama-garazowa-150x150.jpgadmindom i wnętrzebramy garażowe,domCzy to w czasie projektowania domu z garażem, garażu wolnostojącego, czy też planowanego usprawnienia istniejącego garażu, z pewnością zastanawiałeś się jaką bramę garażową wybrać, tak aby idealnie komponowała się z twoim domem, poprawiając przy tym komfort twojego codziennego życia. Jeśli jest to twoja pierwsza styczność z projektowaniem garażu lub po...magazyn informacyjny